PRESSITEADE

19.05.2017

Ülemaailmse põletikulise soolehaiguse ehk IBD päeva tähistamine Eestis

Täna, 19. mail, tähistatakse Eestis ja kogu maailmas ülemaailmset põletikulise soolehaiguse ehk IBD päeva, mil pööratakse suuremat tähelepanu kahele kroonilisele põletikulisele soolehaigusele – haavandiline koliit ja Crohni tõbi.

Sel päeval valgustatakse üle maailma erinevaid hooneid ja rajatisi lilla valgusega, et juhtida suuremat tähelepanu nendele kahele kroonilisele põletikulisele soolehaigusele.

MTÜ Eesti Põletikulise Soolehaiguse Selts korraldab sel aastal teist korda IBD päeva ka Eestis. IBD päeva puhul valgustatakse Eestis lilla valgusega Tallinna Teletorn, Rõuge Pesatorn, Tartu Võidu sild ja Saku mõis. Kõikidest lillaks valgustatud hoonetest tehakse fotod, mida jagatakse nii Facebookis, Instagramis kui ka rahvusvahelisel IBD päeva lehel: http://worldibdday.org/.

Iga eestimaalane saab sel päeval kaasa aidata IBD teadlikkuse tõstmisele Eestis, pannes 19. mail selga lilla pluusi, tehes endast selfie ning postitades selle sotsiaalmeediasse, lisades postitusele hastag:

#unitedwestand2017

#worldibdday2017

Kogu maailmas elab kokku umbes 5 miljonit inimest, kes põevad põletikulist soolehaigust – haavandilist koliiti või Crohni tõbe.

MTÜ Eesti Põletikulise Soolehaiguse Selts  loodi 11.04.2015 eesmärgiga aidata lahendada haavandilise koliidi ja Crohni tõvega seonduvaid probleeme Eestis ning parendada neid haigusi põdevate patsientide ravitingimusi ja elukvaliteeti.  Lisainfo: www.ibd.ee.

[envira-gallery id=”2631″]