Eesti Põletikulise Soolehaiguse Selts (EPSS) panustas aktiivselt, et leida Eestist põletikulise soolehaiguse (IBD) ravimeid, mida saata meie Ukraina saatusekaaslastele. Tegemist ei olnud lihtsa ülesandega, kuid lõpuks see siiski õnnestus. Nimelt Põhja-Eesti Regionaalhaigla oli see, kes annetas nii vajalikud ravimid. Eriline tänu Stina Eilsenile!

Kuna oli puudu ka stoomihooldusvahenditest ja -kottidest, siis siin tuli operatiivne abi EPSSi liikmelt, kes annetas omalt poolt stoomivahendeid.

Järgmine suur takistus oli leida keegi, kes ravimid ja meditsiinitarvikud transpordiks Kiievisse…

Ka see probleem lahenes tänu headele inimestele, kes jagasid Slava Ukraini MTÜ kontakte. Ja nagu tellitult oli Slava Ukraini-l minemas üks annetatud kiirabi just täpselt Kiievisse ja meie annetus mahtus kenasti kiirabiautosse.

Kuna ühest kastist stoomivahenditest oli vähe, siis pöördusin abipalvega meie nelja koostööpartneri poole, kes kõik olid nõus panustama oma võimaluste piires. Nii õnnestus meil kokku koguda üle 10!  kasti stoomikotte ja erinevaid stoomihooldusvahendeid.

Ka nüüd oli jälle vaja abi transpordi. Tänu headele tutvustele õnnestus taaskord saada õigete inimeste kontaktid ja nädalaga olid asjad koos, auto peal ning toimetatud Kiievisse. 

Stoomivahendeid annetasid:

Linus Medical OÜ

B.Braun Medical OÜ

A.B Medical Group

Sanpromed OÜ

Suured tänud kõikidele, kes aitasid kaasa! Sügav kummardus teie ees! 

Eraldi tahan tänada – Sten, Lauri, Yoko, Kaupo, Elo, Janne, Karmen, Kristo