Head EPSSi liikmed!

Meil on hea meel kutsuda Sind Eesti Põletikulise Soolehaiguse Seltsi novembrikuu kohtumisõhtule, mis toimub Tallinnas, 06. novembril kl 18:00-20:30 

ja

Tartus, 07. novembril kl 17:00-19:00 Ränduri pubi sõprade toas

Tallinna kohtumisõhtule tuleb sel korral rääkima holistiline terapeut Rita Eevardi (https://holist.ee/) teemal “Kuidas ISE ennast toetada” .

Holistilise inimkäsitluse seisukohalt selgitatakse paljusid probleeme ja tervisehädasid sellega, et inimene ei ole enda juures kodus, ta on ühenduse iseendaga kaotanud. Sellega kaasneb ka üsna madal energiatase.

Mida tähendab – „ei ole enda juures kodus“?

  • See tähendab, et tähelepanu on kogu aeg iseendast väljaspool – kõigi nende tööde ja tegemiste juures, millega sa tahad hakkama saada.
  • See tähendab elamist ainult oma peas ja keha unarusse jätmist. Sa ei märka väsimuse märke õigel ajal ja keha peab oma puhkuse vajadusest märku andma mõne haiguse või valuga.
  • See tähendab elamist teiste inimeste ja eesmärkide täitmise nimel ning oma vajaduste kõrvalejätmist. Teisi aidata, teha asju teiste pärast, on inimlik ja hea, aga kui sa iseendale piisavalt tähelepanu ei anna, siis on su enda aku ühel hetkel täiesti tühi. Kui ma enda eest ei hoolitse ja endaga ei arvesta, siis pole mul varsti enam millegagi ka teisi toetada. Sul pole enam häid ideid, sa pole oma töös enam loominguline. Raske on olla rahulik ja paindlik ning seetõttu võivad ka suhted kannatada.

Kuidas ennast toetada? Kuidas aru saada, mida ma tegelikult vajan? Kas see mida arvan end vajavat on minu päris vajadus või hoopis kellegi teise (vanema, kaaslase, ühiskonna, jne) arusaam minu vajadustest? Kuidas kuulata oma tõelist sisehäält? Kuidas õppida usaldama seda, mida see hääl mulle räägib?….

Võta enda jaoks see aeg ja tule kohtumisõhtule! Loodame, et leiad seal enda jaoks mõne kasuliku mõtte või taipamise, millele Sul siiani tavaargipäeva kiiruses pole aega mõelda olnud!

Tallinna üritusele on kohtade arv piiratud! Kes ees, see mees:)!

 

Palun anna oma Tallinna või Tartu kohtumisõhtule tulekust teada kuni 04.11!