[cs_content][cs_element_section _id=”1″][cs_element_row _id=”2″][cs_element_column _id=”3″][cs_text _order=”0″]

Kogu maailmas elab kokku umbes 5 miljonit inimest, kes põevad põletikulist soolehaigust – haavandilist koliiti või Crohni tõbe. Iga aasta 19. mail tähistatakse ülemaailmset IBD päeva (“World IBD Day 2017”), mil pööratakse suuremat tähelepanu neile kroonilistele põletikulistele soolehaigustele.
Sel päeval valgustatakse üle maailma erinevaid hooneid ja rajatisi lilla värvusega, et juhtida rohkem tähelepanu neile haigustele. Eesti Põletikulise Soolehaiguse Selts korraldab sel aastal teist korda IBD päeva ka Eestis. IBD päeva puhul valgustatakse Eestis lilla valgusega Tallinna Teletorn, Rõuge Pesatorn, Tartus Võidu sild ja Saku mõis. Kõikidest lillaks valgustatud hoonetest tehakse fotod, mida jagatakse nii Facebookis, Instagramis kui ka siin lehel: http://worldibdday.org/.
Ja ka sina hea uudise lugeja, kes sa neid ridu praegu loed, saad kaasa aidata IBD teadlikkuse tõstmisele Eestis, pannes 19. mail selga lilla pluusi, tehes endast selfie ning postitades selle sotsiaalmeediasse, lisades postitusele hastag:
#unitedwestand2017
#worldibdday2017

Teeme koos ja teeme suurelt!

[envira-gallery id=”2631″]

[/cs_text][/cs_element_column][/cs_element_row][/cs_element_section][/cs_content]