Ülemaailmse põletikulise soolehaiguse ehk IBD päeva tähistamine Eestis

Kogu maailmas elab kokku umbes 5 miljonit inimest, kes põevad põletikulist soolehaigust – haavandilist koliiti või Crohni tõbe. 19. mail tähistatakse ülemaailmset põletikulise soolehaiguse ehk IBD (Inflammatory bowel disease) päeva. Sel päeval valgustatakse üle maailma erinevaid hooneid ja rajatisi lilla valgusega, et juhtida suuremat tähelepanu nendele kahele kroonilisele põletikulisele soolehaigusele.

MTÜ Eesti Põletikulise Soolehaiguse Selts korraldab sel aastal neljandat korda IBD päeva ka Eestis. IBD päeva puhul valgustatakse Eestis lilla valgusega Tallinna Teletorn, Rõuge Pesatorn, Tartu Võidu sild ja Kaarsild ning esmakordselt aurik-jäämurdja “Suur Tõll” (viimane objekt valgustatakse koostöös – Takeda Pharma AS). Kõikidest lillaks valgustatud hoonetest ja rajatistest tehakse fotod, mida jagatakse nii Facebookis, Instagramis, kui ka rahvusvahelisel IBD päeva lehel: http://worldibdday.org/.

Ka iga eestimaalane saab sel päeval aidata kaasa IBD teadlikkuse tõstmisele Eestis, pannes 19. mail selga midagi lillat, tehes endast foto ning postitades selle sotsiaalmeediasse, lisades postitusele hastag:

#makingtheinvisiblevisible
#worldibdday2019

Põletikulise soolehaiguse päeva puhul valmis patsiendiorganisatsioonil koostöös ravimifirma Jansseniga juba teine osa eestikeelsest patsiendi juhendvideost, mida saab näha siit: