Vilniuses toimus esmakordselt Baltimaade IBD (inflammatory bowel disease ehk põletikuline soolehaigus) patsiendiseltside konverents, mis kujunes edukaks ja inspireerivaks ürituseks. See koondas kokku Leedu gastroloogid ja IBD patsiendid ning pakkus platvormi kogemuste jagamiseks, teadlikkuse tõstmiseks ning rahvusvahelise koostöö tugevdamiseks.

Konverentsi avapäeval, 19. mail, tulid osalejad kokku, et tantsida üheskoos IBD teadlikkuse tõstmise nimel. Sündmus oli mitte ainult meelelahutuslik, vaid ka oluline samm haigusega seotud teadlikkuse suurendamisel. Samal päeval valgustati Vilniuse erinevaid hooneid lillaks, tuues esile IBD võitluse olulisust.

Konverentsi keskmes olid kolme Baltimaade – Eesti, Läti ja Leedu – IBD patsiendiseltside esindajad. Igast riigist räägiti oma seltsi tegevusest ning jagati kogemusi ja parimaid praktikaid. Selle tulemusena mõisteti, kui oluline on üksteiselt õppimine ning kogemuste jagamine IBD patsientide toetamiseks.

Üritus tugevdas tunduvalt Baltimaade vahelisi suhteid ja koostööd. Osalejad leidsid, et sellised konverentsid on hindamatud, kuna need loovad võimaluse luua ühendusi ja koostöövõimalusi, mis aitavad parandada IBD patsientide elukvaliteeti Baltimaades.

See esimene Baltimaade IBD patsiendiseltside konverents oli suurepärane näide sellest, kuidas koos tegutsedes saab suurendada teadlikkust IBD-st ning pakkuda toetust ja abi neile, kes selle haigusega võitlevad. Loodame, et see traditsioon jätkub ning tulevikus toimuvad veel rohkem selliseid üritusi, mis aitavad IBD patsientidel üksteiselt õppida ja ühiselt tugevamaks saada.